top of page

Ultrasonogrāfijas pakalpojumi

Kas ir krāsu kodēta brahiocefālo un intrakraniālo asinsvadu duplex doplerogrāfija?

 

Doplerogrāfija ir izmeklējums galvas un kakla asinsvadiem jeb asinsvadu ultrasonogrāfija. Duplex doplerogrāfijas laikā tiek veikta asinsvadu skenēšana, izvērtējot asins plūsmu un ātrumu tajos. Tiek noteikts asinsvadu sieniņu biezums, ar šī izmeklējuma palīdzību var diagnosticēt asinsvadu sašaurinājumus, nosprostojumus, netipiskus izliekumus u.c. asinsvadu sistēmas problēmas. 
 

Galvas (transkraniālo) un kakla (brahiocefālo) doplerogrāfiju iesaka veikt ilgstošu galvassāpju, reiboņu, cukura diabēta, paaugstināta asinsspiediena un paaugstināta holesterīna līmeņa gadījumā, kā arī pēc pārciesta insulta vai, ja ģimenes anamnēzē ir insulti un infarkti. 

Kā pareizi sagatavoties vēdera dobuma ultrasonogrāfijas izmeklējumam?    

 

Lai nodrošinātu maksimālu pārredzamību aparātā un iegūtu precīzu rezultātu:  

  • Pāris dienas pirms izmeklējuma, atteikties no piena produktu, rupjmaizes, svaigu dārzeņu un augļu (arī sulu) lietošanas, lai ēdiens neizraisa paaugstinātu gāzu veidošanos;

  • Izmeklējums jāveic tukšā dūšā, vismaz 4-6 stundas pēc ēdienreizes (drīkst lietot ūdeni);

  • Drīkst lietot ārsta izrakstītus, ikdienā nepieciešamos medikamentus;

  • Ja izmeklējums paredzēts urīnpūslim, urīnceļiem un prostatai – tad uz izmeklējumu jāierodas ar pilnu urīnpūsli (vēlams pirms izdzert aptuveni 1 litru šķidruma).

IMG_5439.jpeg
Ultrasonogrāfija (USG) - vizuālās diagnostikas izmeklējums, kas ir ātri veicams un ļoti informatīvs. Šī diagnostikas metode nav ne sāpīga, ne kaitīga. Ultrasonogrāfijas attēlus iegūst izmantojot augstfrekvences skaņu viļņus jeb ultraskaņu.

Diagnosticēt var gan dažādus iekšējos orgānus, gan mīkstos audus. USG var veikt gan bērniem (arī zīdaiņiem), gan grūtniecēm.

Piedāvājam veikt USG vēdera dobuma orgāniem, sēkliniekiem,  vairogdziedzerim, krūšu dziedzeriem, mīkstajiem audiem, limfmezgliem, uroģenitālai sistēmai, nierēm, siekalu dziedzeriem, cirkšņa brukai un locītavām.
Ultrasonogrāfijas rezultāta apraksts ir pieejams uzreiz pēc izmeklējuma veikšanas. 

Izmeklējumus veic:
  • Dr. Inga Dzelve - Klepere
  • Dr. Andris Finks - specializējas locītavu USG izmeklējumos​
  • ​Dr. Ruta Plotniece un Dr. Verners Roberts Kalējs - veic krāsu kodētas brahiocefālo un intrakraniālo asinsvadu duplex doplerogrāfiju
bottom of page